Kam jāuztur Latvijas Pasts?

09.05.2012 - “PostService Group” atzinīgi novērtē valdības rūpes samazināt nepamatotus valsts budžeta izdevumus

 

un centienus rast risinājumu, kā saglabāt līdz šim nerentabli strādājošu biznesu, kāds ir Latvijas Pasts. Pasaulē ir pietiekami daudz valstīm piederošas pasta organizācijas, kuras spēj strādāt ar peļņu, tāpēc ir muļķīgi pieņemt kā normu, ka Latvija ir izņēmums un ka ik gadu Latvijas Pasts strādā ar miljoniem latu lieliem zaudējumiem. Ja pēc valdības ieskatiem universālus pasta pakalpojumus var piedāvat tikai Latvijas pasts un tikai ar zaudējumiem (saskaņā ar Satiksmes ministrijas datiem 2013.gadā paredzami zaudējumi 5,4 mio LVL apmērā), tad tos viennozīmīgi ir jāsedz no nodokļu maksātāju naudas un uz visu iedzīvotāju rēķina, nevis uz atsevišķu veiksmīgi strādājošu komersantu rēķina.

“PostService Group” uzsver, ka tā ir absurda situācija, ko nepieļaus neviens starptautisks regulators vai juridiska institūcija, ka dažiem veiksmīgi strādājošiem komersantiem ar saviem finanšu līdzekļiem brīva tirgus apstākļos ir jākompensē zaudējumi vienam vēsturiski noteiktam un mākslīgi uzturētam universālam pasta pakalpojumu sniedzējam. Šādi absurdi papildus maksājumi ir bremzējoši jebkura uzņēmuma nozares attīstībai un konkurētspējai. Patreizējās valdības darbības kropļo tirgu, ko varētu novērst, organizējot atklātu, godīgu konkursu un izvēloties uzņēmumu, kurš uz visizdevīgākajiem nosacījumiem var nodrošināt universālus pasta pakalpojumus. “PostService Group” ir aprēķinājusi, ka ir iespējams nodrošināt universālus pasta pakalpojumus ar ievērojami mazākiem zaudējumiem, un būtu gatava piedalīties ar savu piedāvājumu godīgā konkursā.

“PostService Group” ir Latvijā lielākā privātā pasta kompānija, kas nodrošina plašu pasta pakalpojumu klāstu gandrīz visā Latvijas teritorijā, tai skaitā vienīgie Latvijā piedāvā mūsdienīgu sūtījumu veikšanu, izmantojot automatizētus paku nosūtīšanas un saņemšanas terminālus Mana Pasta Stacija.

"PostService Group" pagājušajā gadā tika ierindota 34.vietā "Dienas Biznesa" straujāk augošo uzņēmumu sarakstā Latvijā un ar 2012.gada 1.janvāri ir iekļauta LR VID Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes klientu skaitā.